PODPORA

Jak si nainstalovat Wordpress

Jednoduché řešení jak si můžete na našem webhostingu vytvořit web stránku, je použít redakční system WordPress. Po instalaci WordPressu si v něm můžete sami vytvořit moderní web stránku bez nutnosti programování.

Postup instalace

1. Stáhněte si z internetu WordPress. Vždy nejnovější verzi WordPressu v českém jazyce si můžete stáhnout na WordPress.org Česko

2. Rozbalte stažený .zip archiv. Rozbalením získáte soubory a adresáře systému WordPress.

3. Připojte se do FTP prostoru vašeho webhostingu u nás. Na náš server přes FTP se připojíte pomocí FTP klienta, například Total Commander, FileZilla nebo jiným. Pokud nevíte jak na to, v naší podpoře je k dispozici i teno článek Připojení se na FTP účet přes FTP klienta FileZilla.

4. Po připojení se na FTP otvorete adresář www_root, který tam je připraven. Do adresáře www_root překopírujte adresáře a soubory WordPressu, které jste stáhli.

5. V internetovém prohlížeči zadejte adresu vaší web stránky a navštivte svou webovou stránku. Například www.vasedomena.cz. Zobrazí se vám obrazovka s instalací Worpress. Postupujte podle pokynů na obrazovce. WordPress vás postupně vyzve k zadání názvu web stránky, zadání přihlašovacího jména a hesla, zadání emailu a zadání údajů pro databázi. Při instalaci Worpress budete muset zadat název databáze, přihlašovací jméno do databáze a heslo do databáze. Všechny tyto údaje k MySQL databázi najdete v Zákaznické zone.

6. Po skončení instalace bude vaše nová web stránka funkční. Pro správu a úpravu obsahu vaší web stránky se budete muset přihlásit do systému WordPress. Ten najdete na adrese www.vasedomena.cz/wp-admin. Pokud tedy máte například doménu levneknihy.cz, váš web bude na adrese www.levneknihy.cz a do WordPressu se budete moci přihlásit přes adresu www.levneknihy.cz/wp-admin