PODPORA

Co všechno potřebuji na provozování web stránky?

Na provozování web stránky potřebujete tři základní věci:

Web stránku - potřebujete mít vytvořenou webovou stránku. Web stránky si můžete vytvořit sami nebo si ji dáte vytvořit na zakázku.

Doménu - jedná se o doménové jméno (internetovou adresu) Vaší web stránky. V tvaru www.neco.cz nebo www.neco.eu. Můžete si vybrat doménu s různými koncovkami. Například: .cz, .eu, .com a podobně. Na základě vybrané domény budete moci mít i emailové adresy ve tvaru například vasejmeno@neco.cz nebo info@neco.cz. Pokud si vyberete například doménu levneknihy.cz tak budete mít web dostupný na adrese www.levneknihy.cz nebo levneknihy.cz. Emailové adresy pak budete mít ve tvaru například karel.novak@levneknihy.cz, info@levneknihy.cz, shop@levneknihy.cz. Názvy emailových adres před znakem @ si můžete vybrat sami podle toho jak budete potřebovat.

Webhosting - k tomu aby byla Vaše web stránka stále dostupná na internetu, je třeba aby byla umístěna na spolehlivém serveru (počítači), který je připojen do internetu a je NONSTOP v provozu. Webhosting Vám zajistí umístění web stránky na takový server. V rámci webhostingu si předplatíte vyhrazený prostor a výkon na serveru, který bude k dispozici pro Vaši web stránku. V rámci webhostingu jsou k dispozici i emailové služby, takže kromě provozu web stránky máte k dispozici i emailový server, přes který můžete přijímat i odesílat elektronickou poštu. Webhostingové balíčky se od sebe liší parametry jako velikost pronajatého prostoru, počet databází, počet emailových schránek a podobně.